בימי שישי, חנות המפעל סגורה לקבלת קהל | שירות איסוף והחזרה חיפה-ב"ש בחינם!

אמנות השימור

אנו משמרים פריטי טקסטיל וחפצי אמנות בעלי חשיבות היסטורית עבור מוזיאונים, מבני שימור ומורשת, אוצרים ואספנים. חברת האחים עיני מוסמכת כמומחית שימור, מטעם איגוד המשמרים והמחלקה למוזיאונים במשרד התרבות, ומומלצת על ידי המועצה הבינלאומית למוזיאונים כנותני שירותי רסטורציה לשטיחים וטקסטיל. המטרה שלנו היא להשיב לכל פריט טקסטיל את המראה הנאמן למקור מבלי לפגוע בו או לגרום לו לנזק ואנו עושים זאת באמצעות טפול מקצועי ומיומן המשמר את הפריטים ומגן עליהם מנזקים עתידיים.

השירות כולל:

  • תיקון, תחזוקה וניקוי מקצועי של בדים ואריגים – שטיחים, ריפודים, וילונות ועוד
  • שימור של פרטי לבוש היסטוריים
  • תיקון ושיחזור תשמישי קדושה כמעילי ספרי תורה ופרוכות לרבות שחזור חוטי זהב וכסף

בין לקוחותינו: מוזיאון בבל, מוזיאון האסלם, בית בן גוריון בתל אביב, בית הנשיא, בית רוה”מ ועוד ועוד.

כנסו וצפו בסרטון אודות עבודות השימור בבית בן גוריון:

נגן וידאו

על שימור טקסטיל

שימור ושיקום טקסטיל זוהי אמנות בפני עצמה של טיפול ותחזוקת בדים, אריגים ופרטי טקסטיל עתיקים ויקרי ערך, במטרה להשיב להם את המראה הטוב והשלם ולשמר אותם לאורך זמן. השימור מתייחס למגוון רחב של פריטי טקסטיל ובהם: שטיחים, וילונות, מפות, כריות, ריפודי ספות, כורסאות וכיסאות, שמיכות, דגלים, תלבושות ופרטי לבוש, בובות בד, תחפושות ותשמישי קדושה.

הטקסטיל הוא חומר רגיש ומתכלה שסיביו חשופים לפגעי הזמן והסביבה: גורמים כמו חום, קור, אור, לחות ויובש עלולים לגרום לסיבים לדהות או לשנות את צבעם, להתכווץ, להתרחב, וכן להוות קרקע לצמיחת עובש, או התרבות של מזיקים שעלולים להכתים את הבד, להחלישו ולחוררו.
כמו כן, בדים שעובדו ונצבעו באמצעות כימיקלים, בדים שחשופים לחומרי הדברה או למזהמי אוויר, ובדים שמשובצים בהם אלמנטים ממתכת, עלולים להתחמצן, להירקב ולהתפורר עם השנים.

אנשי שימור מקצועיים, בקיאים בשיטות העבודה המסורתיות של עיבוד הבדים בתקופות ובאזורים השונים בעולם ולפני תחילת הטיפול הם עורכים לפריטים בדיקות מעמיקות, מאבחנים את סוג הבד, מקורו ושיטת הצביעה והעיבוד שעבר, ומתאימים לכל פריט את הטיפול הנכון לו.

הטיפול נעשה בסביבת עבודה היגיינית, השומרת על ניקיון הבד ושלמותו, בחומרים מקצועיים ועדינים, בציוד המתאים ובתהליכי עבודה וטכניקות שאינם שוחקים את סיבי הבד, אינם פורמים אותם ואינם מטילים עליהם עומס ולחץ העלולים להחליש או לשבור אותם ובכל זאת בכפוף לתקן של איגוד המשמרים.

חברת האחים עיני הינה חברה באיגוד המשמרים.  ראשונים ברשימה >>

https://www.icom.org.il/proffesionals

דילוג לתוכן