בימי שישי, חנות המפעל סגורה לקבלת קהל | שירות איסוף והחזרה חיפה-ב"ש בחינם!

מבצע זוגות ההנחה בכפוף למינימום הזמנה | ט.ל.ח.

בימי שישי, חנות המפעל סגורה לקבלת קהל | שירות איסוף והחזרה חיפה-ב"ש בחינם!

תיקון

תיקון ושחזור שטיחים

תיקון ושחזור שטיחים בעבודת יד

מעבר לשירותי ניקוי שטיחים במחלקה האומנותית, אנו מתמחים גם בתיקון ושחזור של שטיחים בעבודת יד, מכל סוג, לרבות תיקון קרעים וחורים ושחזור אותנטי המותאם בקפידה לאופי השטיח. התיקון כולל איתור של סוג החוט המתאים, צביעתו בגוון המתאים לתיקון, באמצעות חומרים טבעיים מן הצומח וחומרים מינרליים, זיהוי של סוג קשירת הקשרים המתאימה לשתי וערב של השטיח ושיחזור וחידוש גדילים (פרנזים) ואמרה (קנטים), בעבודת יד ובהתאם למקור, תוך שימוש בחוטי צמר, כותנה ומשי. כמו כן, המחלקה מבצעת גם שחזור ושיקום של אריגים ובדים הכוללים עבודת יד, כגון סוזנים, אפליקציות טפסטרי ומפות ברקמה ותחרה. מלאכה זו מתבצעת על ידי אומנים בטכניקות הפרסית, הטורקית, הסינית וההודית

איך זה עובד?

לאחר שהשטיח נאסף מהלקוח הוא מגיע למפעל לאבחון על יד שטיחן מוסמך.
במידה והשטיחן מזהה כי קיימים ליקויים (פגמים) בשטיח, נציגת השרות יוצרת קשר טלפוני עם הלקוח ומעדכנת אותו בהמלצות השטיחן בתיקונים ובעלותם.
במידה והלקוח מאשר טלפונית את התיקונים ולאחר שבחר בין אפשרויות התיקון שהוצאו לו, השטיח מתחיל תהליך תיקון / שחזור האורך 7 – 30 ימים, בהתאם לגודל וסוג התיקון.

 

השטיח מבוטח על ידי החברה מהרגע שיצא מבית הלקוח ועד לרגע בו הוא מוחזר אליו.

פרנז קילים עבודת יד

פרנז נול צמר

פרנז כותנה

סוגי התיקונים

תיקוני אמרות (קנטים) - שולי השטיח

במידה ויש צורך בחידוש אמרות השטיח, פורמים את האמרה הקיימת ובוחרים חוט צמר/משי, בהתאם לחוט המקורי של השטיח, תוך התאמת הצבע לצבע האמרה המקורית. האמרה נתפרת בעבודת יד.

תפירה של גדילים (פרנזים)

הגדילים נתפרים לרוחב השטיח, מצמר משי או כותנה, בהתאם לסוג הגדילים המקוריים בשטיח. קיימים מספר סוגי גדילים המותאמים לסוג ואופי השטיח:

  • פרנז נול – צמר כותנה ומשי
  • פרנז קילים – כותנה ומשי
  • פרנז פרימה – מגוף השטיח

כמו כן ניתן להסיר את הגדילים ליצור במקומם אמרה בהיקף השטיח.

  • מעצור יד – ניתן לתפור מעצור יד ללא חידוש הפרנז הקיים.
שחזור פרנז נול משי בשטיח פרסי

שחזור פרנז נול משי

שחזור-פרנז-קילים-משי

שחזור פרנז קילים משי

תיקון חורים, קרעים ומקומות בהם חסרים חלקים מן השטיח

בתיקון מסוג זה מתבצעת אריגה אשר בונה את התשתית – חוטי השתי וערב של השטיח. לאחר מכן נבחר החוט הגולמי המתאים לאריגה וממנו אורגים ידנית את המוטיבים החסרים .
צביעת חוטים אותנטית בתבלינים ומינירלים1

צביעת חוטים אותנטית בתבלינים ומינירלים

שחזור קנט עבודת יד בשטיח פרסי

צביעת החוטים בחומרים מהטבע כגון ורדים

צביעת חוטים בחומרים מהטבע כגון ורדים

ספר המתכוני הצבעים המשפחתי – נכתב ע"י מנשה עיני

צביעת החוטים

החוטים נצבעים בתבלינים פירות שורשים ומינרלים בשיטת צביעה ייחודית שעוברת במשפחה מדור לדור ומתאמת לסוג ואופי התיקון.

צביעת קשרי כותנה

בשטיחים אוריינטליים קיימים מספר סוגי קשירות: הודית פרסית טורקית ועוד , קשירת שתי וערב נחשפת לאחר שימוש ממושך ושחיקת הפלומה העליונה של הצמר או המשי בשטיח. חברת אחים עיני מספקת צביעת קשרי כותנה כדי לייצר אחידות של צבעי השטיח.

תפירת פינות עור

בשטיחים בהם פינות השטיח מקבלות דפורמציה (מתעגלות / משנות צורה) ניתן לתפור פינות עור בגב השטיח על מנת לחזק ולייצב את הפינות של השטיח.

גיזוז חוטים בולטים

בשטיחים בעבודות יד מסוג שטיחי זיגלר, שטיחים קווקזים ועוד, קיימת תופעה של חוטים בולטים שנוטים לצאת לאחר הניקוי הראשוני של השטיח ניתן לגזוז את החוטים האלו והחזיר לשטיח את נראותו המקורית.

סרט PVC

בשטיחים אוריינטליים, כאשר שולי השטיח נוטים להתגלגל פנימה, ניתן לתפור בגב השטיח סרטי מ- PVC  אשר מחזקים את שולי השטיח ומונעים גלגול שלהם.

ביטנת גב יוטה

בשטיחים אוריינטליים באריגה רכה, המיועדים לקיר או לרצפה, ניתן לתפור ביטנה מכותנה על מנת לשמור ולהקשיח את גב השטיח.

מתיחת שטיחים

שטיחים שעברו התכווצות כתוצאה מלחות או רטיבות ניתן למתוח ולהחזיר למצבם הקודם באמצעות טכניקה ייחודית שפותחה בחברת אחים עיני.

שחזור פני השטיח שטיח בצלאל

שחזור פני השטיח שטיח בצלאל

שחזור אמרה בעבודת יד

תיקון ושחזור שטיחים בעבודת מכונה

תיקוני אמרות (קנטים) - שולי השטיח

במידה ויש צורך בחידוש אמרות השטיח, פורמים את האמרה הקיימת ובוחרים חוט סינתטי או חוט צמר, בהתאם לחוט המקורי של השטיח, תוך התאמת הצבע לצבע התואם ביותר לאמרה המקורית. האמרה נתפרת במכונה המתאימה לסוג התפירה שבוצעה במקור.

תפירה של גדילים (פרנזים)

הגדילים נתפרים לרוחב השטיח, מצמר או מכותנה, בהתאם לסוג הגדילים המקוריים בשטיח.

תפירת קנט מכונה

תפירת קנט מכונה

להכנה בסרט חם לפני תפירת קנט מכונה

חיזוק שוליים בסרט יוטה וסרט כותנה

כשאר שוליו הרוחביים של השטיח מתגלגלים, מתעגלים או פרומים, ניתן לחדש וליישר אותם באמצעות הדבקה, בדבק חזק וב- Press, של סרטי יוטה או כותנה, בהתאם לסוג השטיח.

חידוש גב השטיח

כאשר שטיח מגיע עם גב חלש, עבש, סדוק או במצב של ריקבון, ניתן לחזק אותו, למנוע נזק עתידי ולהאריך את חייו, על ידי הדבקה של בד יוטה בגבו.

אשפרה

בסיום תהליך האריגה של שטיח חדש, מותז על גבו ותשתיתו חומר עמילני המקשיח אותו. לאחר שימוש של כשנתיים בשטיח, האשפרה מתבלה ובמקומה שוקע חול לתשתית השטיח ומקשיח אותה. לאחר הוצאת החול בתהליך הניקוי, השטיח הופך להיות רך ויש צורך בחידוש האשפרה.

דילוג לתוכן