בימי שישי, חנות המפעל סגורה לקבלת קהל | שירות איסוף והחזרה חיפה-ב"ש בחינם!

אודות

שאלות ותשובות

הסרת כתמים משטיחים

תחילה יש לאבחן את סוג השטיח. במידה והשטיח הנו בעבודת מכונה יש לקחת סמרטוט לח ולנגב בתנועות סיבוביות. במידה והשטיח הנו בעבודת יד, היות והצבעים עדינים ועלולה להיגרם גלישת צבע, יש להתייעץ עם נציג מקצועי של חברת ניקוי בעלת ניסיון בתחום.

ראשית יש צריך לזהות את סוג הבד ולהתאים את סוג הניקוי והטיפול לכתמי הגואש. במידה והצבע הוא על בסיס מים יש לנקות במטלית לחה ולא לשפשף את המקום וזאת על מנת למנוע התפשטות של הצבע. במידה והניקוי לא צלח ובמידה והצבע מהול שמן יש לפנות במיידי לחברה מקצועית המתמחה בניקוי אריגים.

ראשית ניתן לנסות להסיר את הכתם עם חומר שנקרא: קוויק אנד ברייט. זהו חומר על בסיס טבעי שלא יוצר ראקציה או נזק בלתי הפיך לשטיח. במידה והכתמים לא הוסרו לחלוטין, מומלץ להזמין מומחה לניקוי שטיחים.

שטיחי עבודת יד יש לשלוח בדחיפות לחברת ניקוי שטיחים מקצועית.
בשטיחים סינטטיים – כתמים שומניים שאין בהם צבע מאכל יש לספוג עם נייר סופג, להעביר מטלית לחה, לפזר טלק נטול צבע כדי שיספוג את השומן, ובסיום – להפוך את השטיח שינשום. כל זה כעזרה ראשונה בכדי שלא יגרם נזק בלתי הפיך לצבעי השטיח. בכתמים עם צבעי מאכל רצוי לשלוח את השטיח לניקוי מקצועי בדחיפות כיוון שהצבע נשאר על האריג צובע אותו ולעיתים אף שורף אותו.

הניקוי תלוי בסוג הכתם, מומלץ לפנות לחברה מקצועית.

נראה כי צבע הספה נפגע והפתרון היחיד הוא צביעה.

חברות רבות מבצעות איסוף מבית הלקוח וחזרה ונותנות שרות כלל ארצי, שטיח עם כתמים קשים אלה צריך לעבור ניקוי מקצועי ויסודי ולכן אני ממליץ לך לפנות לחברת ניקוי מקצועית שיבואו, ייקחו את השטיח ויחזירו אותו אליך כמו חדש!

לפני שאת רצה לרפד את הספה  מחדש, את מוזמנת לפנות אלינו ולקבל ייעוץ מקצועי . נשמח לשלוח אליך יועץ לך חוות דעת מקצועית, עד כמה ניתן להסיר את הכתמים והאם כדאי לך לנקות את הספה או שעדיף לרפד אותה מחדש. בדרך כלל אנו מסוגלים להסיר כמעט את כל סוגי הכתמים.

יש היום חומרים ירוקים ידידותיים לסביבה וכמובן שהם גם אינם רעילים. לפני שמזמינים חברת ניקוי מקצועית מומלץ לבדוק איתם האם הם משתמשים רק בחומרים כאלו.

הדבר תלוי מאוד בסוג השטיח. במידה והשטיח מצמר אנחנו ממליצים לפנות לייעוץ מקצועי ולא לנסות לבד. במידה והשטיח אינו מצמר אפשר לנקות בעדינות עם מטלית לחה וקצת אלכוהול, על מנת לדלל ולספוג את הכתם.

כתמי פרי ניתן להסיר רק עם חומרים מיוחדים ואורגנים. אם הכתם טרי אנו ממליצים לך להשתמש בחומר שנקרא קוויק אנד ברייט.

אם מדובר בכתמים שספוגים זמן רב במזרן יהיה קשה להסיר אותם, ובוודאי בטיפול ביתי. מומלץ להזמין חברה מקצועית אשר תעשה ניקוי יסודי למזרן, אבל יש לקחת בחשבון שכתמים של שתן / קיא / צואה לא ניתן להסיר כיוון שיש בהם חומצה ששורפת את הבד.

בשטיח פרסי יש למנוע גלישה של הצבעים ולכן לא מומלץ לנסות לנקות אותו באופן ביתי, אלה לפנות לחברה מקצועית.

על ידי ניקוי מקצועי בחומרים מיוחדים יש סיכוי רב שהכתם ירד, או, במקרה הגרוע, תישאר רק צללית שלו. אם הכרית של הספה אשר עליה הכתם, נשלפת, ניתן להביא, רק אותה, לניקוי אצלנו במפעל.

לכתמים שומניים / מתוקים יש להשתמש בחומר ניקוי הנקרא קוויק אנד ברייט – חומר אורגני 100% טבעי אשר לא משאיר משקעים של סבון ודביקות על הספה. השימוש יעשה על ידי מטלית או מברשת רכה. אין לשפשף בצורה אגרסיבית. לאחר התהליך הנ"ל יש להשתמש שוב במטלית כותנה, רצוי לבנה, על מנת לספוג את הנוזל שחדר לבד. (מומלץ לעשות טסט בצד במקום נסתר במקרה של ספה צבעונית).

בשפה המקצועית נשארה "הילה" של הכתם ולכן רק ניקוי מקצועי יכול לפתור את הבעיה, בטיפול בהשריה.

שאלות נוספות

קודם כל חשוב לוודא עם השטיח מסוג סינתטי או צמר עבודת יד, כדי לדעת עם הצבעים יציבים, יש ליבש את השטיח במצב פרוס מאוזן ובשום אופן לא לתלות כדי שהצבעים לא יזלגו אחד על השני. יש להניח חפצים מפלסטיק מתחת לשטיח על מנת שהוא יתאוורר ולהזמין במידי חברה מקצועית לניקוי השטיח!

ברכב שלי, יש על הריפוד סימנים של מסטיק שנדבק והתייבש ולכלוך שלא יורד שאיני יודעת ממה הוא נגרם. באיזה חומרי ניקוי אפשר להשתמש מבלי לגרום לנזק לריפוד? ספוילר

ניתן לזהות שטיח עבודת יד דבר ראשון על פי אופי האריגה שלו, מקור היצור והמוטיבים בנוסף ניתן לשלוח אלינו תמונות של השטיח כדי לקבל חוות דעת ללא עלות.

פעם בחודש יש להפוך את השטיח על צדו ולשאוב בעדינות, ופעם בשנה יש למסור אותו לחברה מקצועית לניקוי ולשימור.

רצוי להבריש את השטיח עם מטאטא קש או עם שואב אבק לא ציקלוני, ובעוצמה נמוכה, על מנת שלא לפגוע בסיב השטיח. כמו כן רצוי לעשות מדי פעם חיטוי ריח.

זהו שטיח שנארג בעבודת יד, בדרך כלל מחוטי צמר ומשי, כשמיקום המוטיבים והצבעים שעליו מאפיינים את האזור בפרס שבו השטיח נארג.

שטיח אפגני הוא שטיח בעבודת יד, מקור השם במוטיבים האפגנים המאפיינים שטיחים מסוג זה. בדרך כלל השטיח יהיה עשוי מצמר ובצבעי אדום ושחור. מחירי השטיחים האפגניים תלויים בצפיפות השטיח ובאיכות הצמר.

יש לפנות למומחה טקסטיל, מטעם בית המשפט, שייתן חוות דעת משפטית.

שטיח עבודת יד רצוי לנקות פעם בשנה וכמובן לא באופן עצמאי אלה על ידי חברה שמתמחה בניקוי שטיחים מהסוג הזה. לשטיחים מצמר, ובכלל, לשטיחים בעבודת יד, יש צורך בניקוי מקצועי וחשוב גם לוודא שלחברה יש את הביטוחים הנכונים, כדי שבמידה ויגרם לשטיח נזק בלתי הפיך, תקבלו פיצוי כספי.

קודם כל השטיח צריך לעבור ניקוי יסודי בחברה מקצועית לניקוי שטיחים ובנוסף יש לבצע חיטוי ריח או חיטוי אנטי בקטריאלי. במידה והריח הוגדר כחריף מאוד ישנה שיטה חדשנית נוספת ויעילה מאוד של טיפול באוזון לנטרול ריחות.

בשלב הראשון יש להביא את השטיח לחברה המתמחה בניקוי וחיטוי על מנת להסיר את עודפי הצבע עד כמה שניתן, ורק אז מומחה יוכל לאבחן את הנזקים. במידה ויש לכם ביטוח לשטיח, רצוי לערב אותו.

סוג הניקוי תלוי בסוג השטיח, האם הוא בעבודת יד או בעבודת מכונה. אם השטיח בעבודת יד מומלץ לעשות ניקוי בהשריה. שטיח בעבודת מכונה יכול לעבור ניקוי רגיל.

יש אפשרות לתפור יריעות עור לפינות השטיח וכך שולי השטיח לא יתגלגלו. נשמח להעניק לך את השירות הזה.

צערנו הרב לשלשת יונים היא חומצה אשר שורפת את הבד ברגע שהיא נוגעת בו, ולכן היא משאירה כתם שאינו ניתן להסרה אך ניתן לניקוי.

מה שניתן לעשות הוא להניח את השטיח הפוך כשגב השטיח כלפי מעלה, בשמש, למשך שעה. לאחר שעה להפוך ולשאוב בשואב אבק. במידה והטיפול לא עוזר יש למסור לניקוי לחברה מקצועית.

תלוי בסוג השטיח במידה ומדובר בשטיח מסוג עבודת יד ניתן לתקן פינות של שטיח שהתקפלו על ידי תפירת פינות עור קשיחות בצדי השטיח, אשר מייצבות אותו ומנועות ממנו להתגלגל. בשטיח מסוג עבודת מכונה מדביקים סרט בשני רוחבי השטיח.

האם אתם מנקים שטיחי מדרגות?
בהחלט.

חשוב לדעת מה סוג השטיח שברשותך והאם הוא בעבודת יד או עבודת מכונה. יש לבדוק את השטיח ולאבחן אותו. ברוב המקרים יש אפשרות לתקן / להשלים את החור.

כן יש אפשרות להתאים את השטיח לגודל הסלון החדש שלך ויש אפשרות גם להפוך אותו לכמה שטיחים קטנים אבל זה מאוד תלוי בדוגמה של השטיח. בכל מקרה מומלץ להזמין יועץ מקצועי שיבחן את השטיח וייתן לך חוות דעת.

כן. רצוי לשאוב פעם בשבוע את הריפוד / השטיח, ופעם בחצי שנה להזמין ניקוי מקצועי ויסודי כיוון ששאיבה בלבד אינה מספיקה.

עור סינתטי רצוי לנקות על ידי סמרטוט לח עם חומר אקולוגי כגון קוויק אנד ברייט.

שטיחי עבודת יד לא מומלץ לנקות לבד ובטח שלא להכניס למכונת הכביסה, כיוון שיש סיכוי לגלישת צבע. כמו כן גם שטיחי עבודת מכונה יכולים להיות עדינים ולהיפרם במכונת הכביסה.
במידה וכן מכבסים את השטיחים יש להפעיל תוכנית של כביסה עדינה ללא סחיטה.

לצערנו, לנזקי מים איך פתרון זול, מלבד יבוש בשמש. אבל הריח לא יצא! על מנת להוציא את הריח יש לפנות לחברה מקצועית שתבצע ניקוי ושאיבת של הנוזלים וגם חיטוי של הריח באמצעות טיפול באוזון המנטרל ריחות.

דילוג לתוכן